Belgelendirme Şirketleri

EN 15038 Tercüme Hizmetleri

 

Dil hizmetleri yasal mevzuatın kolaylıkla uygulanabileceği alanlar değildir. Bu sebeple müşterilerin bu hizmeti veren kuruluşların yetkinlikleri ve verdikleri tercüme hizmetinin kalitesi hakkında kolay bir karara varmaları da mümkün olmamaktadır. Belgelendirme hizmetleri EN 15038 uyarınca yapılmaktadır ve bu alanda faaliyet gösteren kurumların uluslararası bir güven oluşturmalarını sağlamaktadır.

Kimler EN 15038’e göre belgelendirilebilir ?

Tercüme hizmeti veren bürolar

EN 15038 Belgesi nasıl temin edilir?

 

Öncelikle tercüme hizmetini veren büro Kaytre’ye başvuruda bulunur.

Başvuru yapan büro EN 15038 şartlarını tamamıyla karşıladığını belirten başvuru dokümanı ile birlikte hazırladığı dokümantasyonu Katre’ye ulaştırır.

Katre tercüme bürosuna bir denetçi atar.

Denetçi elinde bulunan kontrol listesi ile birlikte tercüme bürosunu denetler

Tüm bu aşamalar tamamlandıktan sonra standardın şartlarının uygunluğunu gösteren sertifika tercüme bürosuna verilir. Belge 6 sene için geçerlidir ve 2 senede bir gözetim denetimleri yapılır.

Kuruluşunuzun EN 15038 Tercüme Hizmetleri Yönetim Sistemini kendiniz değerlendirin.

Neden Belgelendirme Yapmalısınız ?

Belgelendirme güven oluşturmaktadır

Bağımsız bir kuruluş tarafından belgelendirilen bir ürün, hizmet veya personel ilgili şartların karşılandığını ve kalitesinin sürekli olarak izlendiği konusunda tüketicilere güven vermektedir.

Kurumu farklılaştırmaktadır

Bir belgelendirme kuruluşu tarafından belgelendiriliyor olmak size bir rekabet avantajı getirecektir. Bu avantajla rakiplerinizin önüne geçeceksiniz

Yüksek kalite standartları

Belgelendirme kaliteyi getirecektir. Geçerliliği olan bir belge ile müşterilerinize ve iş ortaklarınıza ürün veya hizmet kalitenizi göstermiş olacaksınız

Ayrıcalıklı Tedarikçi olma imkanı

Belgeler genellikle sözleşme şartları olarak gündeme gelmektedir. Belgelendirme yaptığınızda ayrıcalıklı tedarikçiler arasına girmeniz mümkün olacaktır.

Tüm bu avantajları kullanarak işinizde başarılı olma olasılığınızı artırabilirsiniz. Sahip olduğunuz belgeleri pazarlama dokümanlarına koyduğunuzda ürünleriniz ve hizmetlerinizle ilgili olarak müşterilerinizde bir güven oluşturun

Web Tasarim Webimaj.Net